стрии

Tag Archive
strii

Со Арганово масло ќе може засекогаш да заборавите на здодевните стрии

Веројатно ве мачат оние линии на кожата кои ги добивте при првата/втората бременост? Тоа е многу честа појава поради истегнување на веќе еластичната кожа. Појавата на стрии е резултат на намалено количество на колаген и еластин во кожата. Аргановото масло е: Богато со антиоксиданти Есенцијалните масни киселини во аргановото масло дејствуваат против стриите. Редовната употреба […]

Повеќе