ПРИКАЗНАТА ЗА АРГАНОВОТО МАСЛО

ТЕЧНОТО ЗЛАТО ОД МАРОКО

ЕСЕНЦИЈА НА ПРИРОДНАТА УБАВИНА

Чистото арганово масло е познато по неговите антиоксидантни карактеристики кои помагаат против стареењето и е богато со ферулинска киселина, осум есенцијални масни киселини, каротеноиди, анти-оксиданси, стероли, сапонини и полифени. Исто така содржи големи количини на витамин Е кој е неопходен за здрава коса и кожа.

МАРОКАНСКА ТАЈНА ЧУВАНА СО ВЕКОВИ

Аргановото масло има широка употреба и мултифункционалност. Се употребува на кожата, косата, ноктите и усните. Ја регулира влажноста, ги регенерира клетките и има хранлива и балансирачко дејство. Сето ова е карактеристично за овој скапоцен плод, а тајната на производството е чувана од мароканските жени со векови наназад.

ПРИРОДНА КОЗМЕТИКА ЗА ПРИРОДНА УБАВИНА

Ние ги применуваме највисоките стандарди за масла за козметичка употреба. Висококвалитетното Арганово семе е внимателно селектирано и ладно цедено такашто се произведува комплетно органски чисто Арганово масло. Маслото е  лабораториски анализирано и сертифицирано, и како такво е достапно денес на пазарот.

 

Од топлите, пустински предели на егзотичното југозападно Мароко, подготвувано на традиционален таинствен начин, ви го претставуваме 100% природното арганово масло. Потполната чистота на приготвување на овој безвременски еликсир ви овозможува трајни резултати кога станува збор за здравјето и убавината на вашата коса и кожа.

Прочитај повеќе

  • За сјајна коса
  • Против брчки на лицето
  • За влажност на кожата
  • Кондиционер за коса
  • Против испукана и тврда кожа
  • Против акни на лицето
  • За стрии после бременоста
  • Негување на испукани усни
  • За ревитализација на кожата
  • Природен лек за изгореници

Употреба и совети за користење

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ НА НАШИОТ БЛОГ

marokansko-zlato-za-vasata-ubavina

Мароканското злато за вашата убавина

Витаминот Е и есенцијалните масни киселини во пакт за зачувување на убавината. Се прашувате кој е вашиот следен чекор? Каде да барате лек за косата без живот, сувата коса или...

Повеќе
za-ubavinata-na-sekoja-zena

За убавината на секоја жена неопходно е Аргановото Масло

Од вештите раце на мароканските жени, ви го претставуваме течното злато – аргановото масло. Се изработува со специјална техника користена илјадници години од која се добива чисто еликсирно богатство...

Повеќе
domasen-piling

Домашен арган - пилинг

Да направите сами пилинг и не е толку тешко и е значително поевтинo од она што може да се купi во продавница. Дополнително, кога ќе се додаде и аргановото...

Повеќе

КОРИСНИЧКИ ИСКУСТВА

 

sostojki-glavna

Арганово масло е едно од ретките и најскапите масла на светот. Веќе со векови, аргановото масло ја заштитува кожата, косата и ноктите од суровите услови во кои живееле жените од племето Бербери од Мароко. Неговите тајни својства беа откриени во поново време во светот на убавината, каде што се сега многу добро познати за козметичките придобивки.