admin

Author Archive
protiv-opagjanje-na-kosa-i-lupenje-na-skalp

Арганово масло против опаѓање на косата и лупење на скалпот

Кога ќе забележите дека се повеќе и повеќе ви опаѓа коса во мијалникот од бањата и на вашата четка за коса,вие прво ќе го негирате тоа. Не е можно да ви паѓа косата! Како што се зголемува опаѓањето на косата, време е да се соочите со вистината и да го возвратите ударот со чудотворно масло […]

Повеќе
marokansko-zlato-za-vasata-ubavina

Мароканското злато за вашата убавина

Витаминот Е и есенцијалните масни киселини во пакт за зачувување на убавината. Се прашувате кој е вашиот следен чекор? Каде да барате лек за косата без живот, сувата коса или пак испуканите нокти? Барате траен, 100% проверен лек? Не барајте повеќе, бидејќи ние ви го нудиме најдоброто решение на сите ваши проблеми, само неколку капки арганово […]

Повеќе
za-ubavinata-na-sekoja-zena

За убавината на секоја жена неопходно е Аргановото Масло

Од вештите раце на мароканските жени, ви го претставуваме течното злато – аргановото масло. Се изработува со специјална техника користена илјадници години од која се добива чисто еликсирно богатство кое ја чува убавината на жените во 21 век. Аргановото масло е богато со: Витаминот на убавината – витамин Е Антиоксиданти Масни киселини За сите самоуверени […]

Повеќе
strii

Со Арганово масло ќе може засекогаш да заборавите на здодевните стрии

Веројатно ве мачат оние линии на кожата кои ги добивте при првата/втората бременост? Тоа е многу честа појава поради истегнување на веќе еластичната кожа. Појавата на стрии е резултат на намалено количество на колаген и еластин во кожата. Аргановото масло е: Богато со антиоксиданти Есенцијалните масни киселини во аргановото масло дејствуваат против стриите. Редовната употреба […]

Повеќе
dlanki-i-nokti

Неколку капки Арган за совршено негувани дланки и нокти

Кога ќе отидете во салон овие денови, може да бидете изненадени кога некои фризери ќе ви понудат да нанесете арганово масло на вашата коса. Маслото ќе ја задржи вашата коса одржлива и помалку разлетана. Вашата коса исто така, ќе биде мека и мазна. Покрај тоа, аргановото масло спречува корените од вашата коса да станат суви, нудејќи […]

Повеќе
domasen-piling

Домашен арган – пилинг

Да направите сами пилинг и не е толку тешко и е значително поевтинo од она што може да се купi во продавница. Дополнително, кога ќе се додаде и аргановото масло исто така ќе ги добиете сите ефекти против стареење! За да се искусат придобивките од аргановото масло додека во исто време правите пилинг, само помешајте […]

Повеќе