нокти

Tag Archive
dlanki-i-nokti

Неколку капки Арган за совршено негувани дланки и нокти

Кога ќе отидете во салон овие денови, може да бидете изненадени кога некои фризери ќе ви понудат да нанесете арганово масло на вашата коса. Маслото ќе ја задржи вашата коса одржлива и помалку разлетана. Вашата коса исто така, ќе биде мека и мазна. Покрај тоа, аргановото масло спречува корените од вашата коса да станат суви, нудејќи […]

Повеќе